Co słychać u naszych zuchów i harcerzy?

Zbiórki, rajdy, wycieczki, obozy, złazy harcerskie - to życie naszych druhen i druhów. Ale są też wróżby, tańce i zabawa - jak podczas harcerskich Andrzejek, a także chwile radosnej zadumy i świątecznych życzeń - jak podczas spotkania opłatkowego.

Trzydziestego listopada zuchy i harcerze spotkali się na wspólnych wróżbach andrzejkowych. Wszystkie drużyny przygotowały wcześniej ciekawe wróżby, więc zabawa była pełna emocji i niespodzianek. Można było poznać swoją przyszłość lejąc wosk, dowiedzieć się jakie imię będzie nosiła przyszła żona, czy też jaki zawód jest nam pisany. Po wróżbach przyszedł czas na apel, po którym harcerska brać ruszyła w tany, bawiąc się i śmiejąc przy tak lubianych pląsach.

Z kolei 15 grudnia zuchy i harcerze ze Szczepu Zawiszy Czarnego spotkały się w szkolnej stołówce na harcerskiej Wigilii. Było uroczyste przemówienie druhny Elżbiety Biskupskiej, dzielenie opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd. Na stołach pokrytych białymi obrusami czekały owoce, słodycze oraz pyszne ciasta, upieczone przez rodziców zuchów i harcerzy. Dzieci otrzymały upominki - karnety na basen oraz słodycze.

Dziękujemy Rodzicom zuchów i harcerzy za pomoc w zorganizowaniu naszej Wigilii.

Z harcerskim pozdrowieniem - czuwaj!

Tekst i zdjęcia: dh E. Karaszewska