Dla rodziców i uczniów - Dzień Bezpiecznego Internetu

Już jutro, 6 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Zachęcamy rodziców oraz uczniów do zapoznania się z materiałami i poradnikami, które poświęcone są tematowi bezpieczeństwa w sieci Internetowej: www.saferinternet.pl

Temat zagrożeń i niebezpieczeństw, z którymi może zetknąć się dziecko w Internecie jest niezwykle ważny. Jak czytamy na stronie www.saferinternet: "Dzień Bezpiecznego Internetu od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka."