Maria Grabowska i Anna Grzelak – nasze uczennice nagrodzone w konkursach pozaszkolnych

Uczennice klas gimnazjalnych naszej szkoły - Marysia i Ania wzięły udział w konkursach: plastycznym i recytatorskim. Talenty dziewcząt znalazły uznanie w oczach jury i każda z nich zdobyła główną nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

Uczennica kl. III A Maria Grabowska zdobyła I nagrodę w kategorii klas gimnazjalnych  w konkursie plastycznym „Małe wielkie kobiety” zorganizowanym przez Filię Dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Celem konkursu było upamiętnienie ważnych postaci kobiecych zarówno współczesnych, jak i historycznych. Marysia wykonała portret królowej Elżbiety II posługując się techniką szkicu ołówkiem.

Annę Grzelak -  uczennicę kl. II A, Jury Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji Zbigniewa Herberta”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole, uhonorowało I nagrodą w kategorii klas II gimnazjum. Ania zinterpretowała  wiersz pt. „Szeptem”. Przypomnijmy, że Sejm RP ustanowił rok 2018 „Rokiem Zbigniewa Herberta”, a sam twórca należy do grona najwybitniejszych polskich i europejskich poetów XX wieku.

Marysi i Ani serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów !!!

Dziękujemy p. W. Tęgos i p. A. Lubczyńskiej za opiekę merytoryczną  sprawowaną nad naszymi laureatkami.

Fot: SP nr 5 w Kole, PiMBP w Kole