Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Quatro-Korfballu

Znakomity występ naszych korballistów prowadzonych przez trenera Waldemara Pietrzaka: zawodnicy "Maratończyka" Koło zwyciężyli w obu kategoriach wiekowych podczas zawodów Pucharu Polski, które odbyły się w minioną sobotę.

W turnieju finałowym Pucharu Polski w Quatro-Korfballu (czteroosobowa odmiana korfballu) w kategorii juniorów młodszych (U16) oraz juniorów starszych (U19) wzięło udział dziesięć zespołów z Warszawy, Bydgoszczy, Konstancina, Słupii i Koła. Świetny turniej rozegrali zawodnicy kolskiego Maratończyka, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Na szczególne wyróżnienie  zasługują korfballiści pierwszego zespołu Maratończyka w kategorii juniorów młodszych, którzy wygrali wysoko wszystkie swoje spotkania. Kolski klub wystawił do turnieju w tej kategorii wiekowej trzy zespoły, dwa z nich stanowią bezpośrednie zaplecze klubu na przyszły sezon, w ich skład wchodzą bowiem uczniowie klas siódmych a więc trzynastolatkowie. Również z ich postawy na boisku zadowolony był trener Waldemar Pietrzak, tym bardziej, że zawodnicy drugiego zespołu po pięknej walce wywalczyli trzecie miejsce.

Skład Maratończyka I Koło: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Hubert Szkudlarek.

Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych

1. UKS Maratończyk Koło I

2. LUKS Olympic Słupia

3. UKS Maratończyk Koło II

4. UKS Czwórka Bydgoszcz

5. UKS Cirkus Konstancin

6. UKS Maratończyk Koło III

7. UKS Wesoła Szkoła Warszawa

W kategorii juniorów starszych Maratończyka Koło reprezentowały dwa zespoły. Tutaj najlepiej zaprezentowali się zawodnicy drugiego zespołu Maratończyka, którzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Ich koleżanki i koledzy z pierwszego zespołu musieli zadowolić się trzecim miejscem.

Skład Maratończyka II Koło: Natalia Nowicka, Karolina Kawka, Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Jan Nitecki, Konrad Urbański.

Klasyfikacja końcowa juniorów starszych

1. UKS Maratończyk Koło II

2. UKS Cirkus Konstancin

3. UKS Maratończyk Koło I

4. AKK Warszawa

Trener Waldemar Pietrzak:

„ Pierwszy zespół w kategorii juniorów młodszych potwierdził swoją supremację w tej kategorii wiekowej w Polsce i powiem nieskromnie, że nie było tutaj żadnego zaskoczenia. Jestem bardzo zadowolony  z gry zawodników dwóch pozostałych zespołów, są oni o dwa lata młodsi od swoich rywali z innych zespołów a pokazali, że mogą z nimi rywalizować jak równy z równym. Niewątpliwie jest to wynik ich ciężkiej pracy treningowej, część z nich jest uczniami pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu korfball, która od tego roku szkolnego funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 2. Jeśli chodzi o juniorów starszych to nie ukrywam, że rywalizacja w turnieju finałowym była bardzo wyrównana, tym bardziej cieszymy się, że puchar Polski w tej kategorii wiekowej zostaje w Kole.”