Wycieczka do Pragi, Drezna, Skalnego Miasta i Wrocławia

Mnóstwo pięknych wspomnień z wycieczki do urzekającej swym pięknem Pragi, malowniczego Drezna, bajkowego Skalnego Miasta i przeglądającego się w wodach Odry Wrocławia przywieźli uczniowie klas 5A, 6A i 6B.

Czterodniowa wycieczka rozpoczęła się od niecodziennej lekcji historii - Panoramy Racławickiej, a następnie spaceru po zabytkowym Wrocławiu: Rynku, dawnych jatkach, Ostrowie Tumskim. Malownicze widoki urzekały podczs przejazdu do hotelu w Karpaczu, z okien którego rozciągał się wspaniały widok na masyw Śnieżki. Dzień drugi to wyjazd do urzekającej Pragi: spacer od wzgórza Strahov, przez królewskie Hradczany z katedrą, pałacem prezydenckim i zamkiem, ogrody Senatu, Most Karola aż do Starego Miasta pozwolił poznać piękno stolicy Czech. W Pradze dzieci były nawet świadkami niezwykłego ceremoniału zmiany warty przed Pałacem Prezydenckim. Miały także czas, by kupić tradycyjne czeskie przysmaki oraz pamiątki z tego niezwykłego miasta.

W trzecim dniu - zwiedzanie Drezna z jego zabytkami i muzeum, wypełninego niezwykłymi eksponatami. I wreszcie w dniu czwartym: czeskie Skalne Miasto, z fantastycznymi, bajkowymi formami skalnymi, wąskim przejściami pomiędzy skałami, wodospadami, przepaściami i widokami, które zapierały dech w piersiach. Do tego piękna, słoneczna pogoda i przewodnicy opowiadający niezwykłe historie odwiedzanych miejsc.

Mimo zmęczenia tak intensywną wyprawą i mnóstwem kilometrów "w nogach" uczniowie wrócili do Koła szczęśliwi i radośni, już umówieni na kolejny, przyszłoroczny wyjazd.