Przedszkolaki na Dziecinadzie 2018 w kolskim liceum

To była już 15 edycja „Dziecinady” odbywającej się w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. W okolicach kalendarzowego Dnia Dziecka mury kolskiego „ogólniaka” jak co roku odwiedzają przedszkolaki, by w swoje święto wziąć udział w wielu atrakcjach.

Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w zgadywankach, konkursach plastycznych, zajęciach chemicznych i konkurencjach sportowych. Nie zabrakło dmuchańców, łamigłówek, malowania twarzy. Organizatorzy nie zapomnieli o bufecie z napojami, smakołykami i pysznym ciastem dla dzieci i wychowawców. Pogoda dopisała i dzieci bawiły się wyśmienicie, zawierając nowe znajomości z rówieśnikami z innych placówek. Należy podkreślić zaangażowanie i opiekę jaką sprawowali uczniowie LO nad przedszkolakami. Zachęcanie do wspólnych zabaw, częstowanie słodyczami, wspólne pląsy, pokazy i prezentacje sprawiały wiele radości dzieciom. Na zakończenie wesołych zabaw z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Zamieszanie w krainie bajek”  w artystycznym wykonaniu starszych kolegów. Nie obyło się bez zdmuchiwania świeczek i  smakowania pysznego tortu z okazji 15 rocznicy Dziecinady w LO. Nie zabrakło także wspólnych wokalnych występów, radosnych pląsów z krasnoludkami i innymi postaciami z bajek, podziwiania scenografii i kostiumów aktorów. Emocji było wiele,  dzieci wróciły z upominkiem  - kredkami, balonami, opaskami odblaskowymi.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole za wspaniałą organizację, miłą atmosferę  i niespodziankę jaką sprawili naszym wychowankom z okazji Dnia Dziecka.

Wychowawcy  oddziału przedszkolnego 0a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole.

tekst: wychowawcy grupy 0a