• Odwiedziło nas: 42027205

WIZYTA P. ALINY PIROH - WICEDYREKTOR ZAPRZYJAŹNIONEGO Z NASZĄ SZKOŁĄ GIMNAZJUM NR 267 W KIJOWIE

18 grudnia odwiedziła naszą szkołę p. wicedyrektor Szkoły nr 267 w Kijowie p. Alina Piroh, która spotkała się z dyrektorem p. Waldemarem Pietrzakiem, a następnie z Burmistrzem Miasta p. Krzysztofem Witkowskim. Pani wicedyrektor z rąk Pana Burmistrza otrzymała publikacje dotyczące historii i zabytków naszego miasta, które niewątpliwie posłużą uczniom szkoły w Kijowie do stworzenia wyczerpującej prezentacji o mieście Kole.

Od kilkunastu miesięcy nasza szkoła współpracuje ze Szkołą nr 267 w Kijowie, w której w ostatnim czasie kilkoro uczniów wraz z p. wicedyrektor przystąpiło do projektu „Poznaj Polskę 2023”. Jednym z zadań tegoż projektu jest stworzenie prezentacji o wybranym polskim mieście i uczniowie w/w szkoły wybrali nasze miasto – Koło.

Cieszymy się, że ukraińskie dzieci wybrały właśnie nasze miasto .

Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!