• Odwiedziło nas: 41960783

KURY Z GRUBEJ RURY – KONKURS

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza do konkursu plastycznego „Kury z grubej rury”.

Konkurs zainspirowany książką „Kury z grubej rury” Justyny Bednarek. Opis od wydawcy – „Poznajcie cztery z pozoru zwyczajne kury: Augustę, Hildegardę, Belkę i Żanetę, które pewnego dnia wskakują na tylny zderzak samochodu państwa Ogórków. Kto by pomyślał, że to właśnie u nich odnajdą swój nowy dom? Ale czy rodzina Ogórków, w tym trójka dzieci, będzie gotowa zaprzyjaźnić się z tak nietypowymi gośćmi? Przed wami niezwykłe przygody pewnej rodziny i gromadki kur. Urocza, inteligentna i pełna humoru opowieść wielokrotnie nagradzanej i uwielbianej Justyny Bednarek.”

Zadanie: Stworzenie figury kury (liczymy na nieograniczoną kreatywność i wyobraźnię bez granic).

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym; uczniowie klas: 1-3, 4-6, 7-8 szkół podstawowych – miasta Koła i powiatu kolskiego.

Warsztat: technika przestrzenna; materiały i wykonanie według własnego pomysłu.

Prace należy dostarczyć osobiście [do Filii dla Dzieci, ul. Kolejowa 19 (wejście przez poczekalnię dworca PKP) w: poniedziałek, wtorek, środę, piątek w godz. 10-18, czwartek w godz. 10-15] lub przesłać pocztą, z dopiskiem „Kury z grubej rury”, do 9 lutego 2024 r. na adres – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, ul. Kolejowa 19, 62-600 Koło.

Prace można również dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 9 lutego 2024 r.