• Odwiedziło nas: 41966280

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – „CZYTAMY POLSKICH AUTORÓW”

25 stycznia 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Czytamy polskich autorów”, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 4–8.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, jak również popularyzacja literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali przed komisją konkursową fragmenty książek polskich pisarzy – Rafała Kosika, Małgorzaty Musierowicz, Kazimierza Szymeczko, Anny Czerwińskiej-Rydel. Jury w składzie: p. Anna Cieślak i p. Jolanta Wdzięczna oceniało uczestników pod kątem wyrazistości, płynności, bezbłędności czytania, a także intonacji.

Nagrody przyznano następującym uczniom:
Bartoszowi Miastowskiemu (4A),
Marcie Budynek (5A),
Antoninie Wiśniewskiej (6A)
Mai Misiak (7A),

Annie Karaszewski (8A).

Wyróżnienia otrzymali:
Bruno Szymański (4B),
Anna Andrzejczuk (5B),
Szymon Strzeliński (6A),
Hanna Żurawik (7B),

Oktawia Przybylska (8A).

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie odebrali z rąk dyrektora szkoły, p. Waldemara Pietrzaka pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Konkurs „Czytamy polskich autorów” przygotowano w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus+ „A Step to Books´ World” koordynowanego przez p. Michała Perzyńskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach o tematyce czytelniczej.

Więcej zdjęć z wydarzenia na naszym szkolnym fanpejdżu - TUTAJ