• Odwiedziło nas: 41962440

W ŚWIECIE DINOZAURÓW - DZIEŃ DINOZAURA W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność w grupach przedszkolnych 0A, 0B, 0D zorganizowane zostały zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów.

Wśród działań podejmowanych były zabawy w paleontologów, zajęcia z wykorzystaniem plansz, książek, historyjek obrazkowych. Odbyły się zajęcia odkrywczo-badawcze z wykorzystaniem sody i octu. Dzieci obejrzały film edukacyjny przedstawiający historię życia dinozaurów, ich cechy i gatunki. Było również wiele zabaw ruchowych, matematycznych i plastycznych.

Obchodzenie nietypowych świąt w przedszkolu to przede wszystkim świetna okazja do wspólnych radosnych i twórczych zabaw przedszkolaków, kształtowanie umiejętności dzielenia się zabawkami oraz rozwijanie własnych pasji i zainteresowań.