tel. 63 2720398

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W poświąteczną środę nasza szkoła była gospodarzem miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na szkolnym placu apelowym, zamienionym tego dnia w rowerowy tor przeszkód gościliśmy tego dnia drużyny ze wszystkich kolskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Na początku zmagań drużyny musiały udowodnić znajomość przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach rozwiązując testy, które  mogłyby sprawić trudność niejednemu doświadczonemu użytkownikowi dróg. Następnie zawodnicy demonstrowali, w jaki sposób prawidłowo udziela się pierwszej pomocy przedmedycznej. I wreszcie tor przeszkód na placu apelowym, który zawodnicy pokonywali w kaskach - tak jak to nakazują przepisy.

W zawodach doskonale spisali sie nasi zawodnicy: w kategorii szkół podstawowych nasza drużyna w składzie: Dominik Kowalski, Kacper Opas, Konrad Urbański zajęła drugie miejsce. Indywidualnie trzeci był Dominik Kowalski. W kategorii gimnazjów nasi chłopcy: Zbigniew Kubiak, Adrian Łukasik i Jakub Żurawski byli bezkonkurencyjni wygrywajac klasyfikacje drużynową; indywidualnie pierwsze miejsce zdobył Zbigniew Kubiak, a Adrian Łukasik był drugi. Gratulacje dla naszych zawodników i ich opiekunów, p. Bogumiły Bartłomiejczak i p. Lecha Brzezińskiego. Zawody prowadził p. Waldemar Pietrzak.

Trzymamy kciuki za naszych chłopaków z gimnazjum, którzy już 19 kwietnia będą zmagać się w Chełmnie w finałach powiatowych.