Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1444955
  • Do końca roku: 192 dni
  • Do wakacji: 0
Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym

Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli
  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.
Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,
sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 
i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.
 
zkół i espołu Szkół nr 1 w

Dzisiaj na tablicy

  

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018-2019

 

     W imieniu Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi zapraszamy Państwa do podjęcia ważnej decyzji dotyczącej edukacji Waszych dzieci w klasach pierwszych, czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole oraz w oddziałach przedszkolnych i sportowych naszej placówki.

 

Wszelkie niezbędne informacje, szczegółowy terminarz oraz dokumenty i wnioski do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA - KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

Przedszkolaki na Dziecinadzie 2018 w kolskim liceum

     To była już 15 edycja „Dziecinady” odbywającej się w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. W okolicach kalendarzowego Dnia Dziecka mury kolskiego „ogólniaka” jak co roku odwiedzają przedszkolaki, by w swoje święto wziąć udział w wielu atrakcjach.

Dzień Rodziny oraz wycieczka maluchów

    Wśród najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni w grupie przedszkolnej "Misie" był Dzień Rodziny obchodzony wspólnie z rodzicami oraz wycieczka do Zoo Safari w Borysewie.

Pomagamy bezdomnym pieskom z "Przytuliska"

    Po raz kolejny nasi uczniowie odwiedzili schronisko dla psów - akcja pomocy bezdomnym zwierzętom trwa bez przerwy od kilku lat. Tym razem odbywa się w ramach projektu uczniowiskiego i poza doraźnym wsparciem schronisk ważne jest uwrażliwienie uczniów na los porzucanych lub maltretowanych pupili.

Bajkowy, taneczny i filmowy - wspaniały koncert naszych uczniów w MDK!

    Za nami kolejny koncert z cyklu ''Dzieci - Rodzicom"; tym razem pod hasłem ''Bajkowo, filmowo, tanecznie''. Wspaniałe układy taneczne i piosenki, kolorowe stroje i fryzury przygotowane przez rodziców, ale przede wszystkim - świetna zabawa dla naszych małych artystów - taki był nasz koncert.

Przedszkolaki z grupy 0A świętują Dzień Mamy i Taty iraz Dzień Dziecka

Maj i czerwiec to miesiące bogate w radosne i ciekawe wydarzenia w grupie przedszkolnej 0A. Zapraszamy na relację z Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka.

Akcja "Przyjazna Komenda"

     Uczniowie klasy 1B szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią p. Anną Machowicz i pedagogiem szkolnym p. Iwoną Herman wzięli udział w akcji „Przyjazna Komenda” zorganizowanej przez  Policjantów Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kolskiej jednostki. 

Zapraszamy na Kosmiczną Akademię!

     Już dziś zapraszamy na wielkie święto miłośników kosmosu: Kosmiczna Akademia w Miejskim Domu Kultury to wydarzenie, którego partnerem organizacyjnym jest nasza szkoła. W najbliższy wtorek, 19 czerwca o godz. 9:30 poznamy to, co w kosmosie najciekawsze.

Kolejne szkolenie dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

     Nasi nauczyciele są niestrudzeni w poszukiwaniu najnowocześniejszych metod i narzędzi dydaktycznych. I właśnie dziś nauczyciele przedmiotów przyrodniczo-matematycznych uczestniczą w szkoleniu "Upowszechnienie eksperymentu i doświadczenia jako strategii pracy nauczyciela".

Wycieczka do teatru w Kaliszu na spektakl "Kopciuszek"

    W dniu 7 czerwca 2018r. tj. w czwartek przedszkolaki z grupy 5 i 6-latków  wraz z opiekunami oglądali na deskach dużej sceny przedstawienie „Kopciuszek” Jewgienija Szwarca w reżyserii dyrektora kaliskiej sceny Bartosza Zaczykiewicza. 

Ach, to był bal...

     Wspaniale bawili się nasi gimnazjaliści podczas swojego pierwszego, tak ważnego balu. Rozpoczął się on - tradycyjnie - polonezem; polonezem jak w "Panu Tadeuszu" - w plenerze, co dodało niezwykłego uroku tańcowi naszej młodzieży. 

Zwycięstwa i Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla "Maratończyka" Koło!

     W sobotę na kolskiej hali MOSiR rozegrany został turniej finałowy o Puchar Polskiego Związku Korfballu w kategoriach junior młodszy i junior starszy. Niezwykle ważnym wydarzeniem - oprócz zwycięskich meczy naszych zawodników - było wręczenie Pucharu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe w stulecie odzyskania niepodległości.

 

 

Policja poszukuje zaginionej Andżeliki

     Za pośrednictwem naszej witryny informujemy o poszukiwaniach naszej byłej uczennicy, Andżeliki Rutkowskiej, która zaginęła w 1997 roku. Policja publikuje zdjęcie dziecka oraz wizerunek jej aktualnie prawdopodobnego wyglądu.

FILMOWO, BAJKOWO, TANECZNIE - zapraszamy na koncert!

     Już w najbliższy piątek, 8 czerwca o godz 17:00 wielki koncert pt. "Filmowo, Bajkowo, Tanecznie"! Uczniowie naszej szkoły zaprezentują swoje niezliczone talenty muzyczne, taneczne i aktorskie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole. Zapraszamy!

Rodzinny piknik klasy 1B

     Z okazji Dnia Dziecka dzieci z klasy 1B wraz z rodzicami i wychowawczynią uczestniczyły w pikniku sportowo-rekreacyjnym w Lubinach. Nie brakowało dobrej zabawy i rodzinnej atmosfery, a dzieci wróciły do domu pełne pozytywnych wrażeń.

"Poloneza czas zacząć..." - próby tańca, a wkrótce bal!

Nasi gimnazjaliści z klas trzecich przygotowują się do swojego pierwszego, wielkiego balu. Aby rozpocząć zabawę zgodnie z tradycją uczniowie już od dłuższego czasu ćwiczą układ do "poloneza".

Występ szkolnego zespołu "NRBN" podczas Dni Koła

    Nasi młodzi muzycy z zespołu "NRBN"  zaprezentowali swe muzyczne talenty mieszkańcom miasta - wystąpili w ubiegłą sobotę na plenerowej scenie podczas obchodów dni miasta.

Puchar Polski młodzików w korfballu dla Maratończyka Koło

    Po sukcesach juniorów i juniorów starszych Maratończyka Koło w rozgrywkach o Puchar Polski również kolscy korfballiści startujący w najmłodszej grupie wiekowej U13 zdobyli Puchar Polski. Gratulujemy kolejnego sukcesu drużynie oraz jej trenerowi, a jednocześnie nauczycielowi naszej szkoły - Waldemarowi Pietrzakowi!

Wiosenny Złaz Hufca Koło w naszej szkole

    Po raz kolejny nasza szkoła gościła harcerzy Hufca ZHP Koło - tym razem z okazji wiosennego złazu, wpisanego w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkolne mury stały się bazą dla licznie przybyłych druhen i druhów z całego powiatu kolskiego.

Program Aktywna Tablica: lekcje otwarte w sieci współpracy szkół

   Od września nasza szkoła bierze udział w rządowym programie Aktywna Tablica. Oprócz wsparcia finansowego na zakup tablic interaktywnych jakie otrzymała szkoła, uczniowie i nauczyciele współpracują w ramach sieci szkół. Właśnie odbyły się kolejne lekcje otwarte dla nauczycieli, a dzieci z innych szkół uczestniczyły w nich w ramach telekonferencji.

Warsztaty z rodzicami w grupie przedszkolnej "Misie"

    W grupie przedszkolnej "Misie" odbyły się ciekawe zajęcia animacyjne i zabawy ruchowe, w których - oprócz wychowawczyń i uczniów - uczestniczyli rodzice maluchów.