Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1543448
  • Do końca roku: 103 dni
  • Do wakacji: 275 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym

Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli
  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.
Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,
sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 
i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.
 
zkół i espołu Szkół nr 1 w

Aktualności

OBIADY W SZKOLE - informacja

Wpłat za obiady dokonujemy WYŁĄCZNIE W PIERWSZYM PRACUJĄCYM TYGODNIU KAŻDEGO MIESIĄCA od godz 7:45 do 9:00 u kierownika świetlicy. 

Zgłoszenia zapisów i wypisów na pojedyncze obiady dokonujemy osobiście u kierownika świetlicy w godzinach urzędowania lub telefonicznie od godz. 7:15 do 8:30 pod numerem tel. 63 26 10 934.

Program edukacyjny SKO w naszej szkole

      Kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w programie edukacji finansowej SKO. W corocznym konkursie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego nasza szkoła znalazła się w gronie najaktywniejszych placówek uczestniczących w programie i otrzymała nagrodę III stopnia. 

"100 lekcji na 100-lecie odzyskania niepodległości" - spotkanie z Kajetanem Rajskim

    Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum uczestniczyli w wyjątowej lekcji historii - wykładzie Kajetana Rajskiego w ramach cyklu "100 lekcji historii na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości".

Niezwykła pamiątka z września 1939 roku

    Pierwszy września to data, o której nikt z nas nie może zapomnieć - rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę i początek II Wojny Światowej. Wspomnienia tamtych dni to nie tylko opowieści nauczycieli, zdjęcia i filmy, ale także żywe, niezwykłe pamiątki - jak chociażby archiwalna gazeta z drugiego września 1939 roku, którą przyniosła do szkoły Amelia z klasy 2A.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

    Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się nietypowo, bo trzeciego września. Mamy nadzieję, że wyjątkowo długie wakacje sprawiły, iż dzieci i młodzież z radością powracają w szkolne mury. Podczas uroczystego rozpoczęcia na szkolnym placu apelowym zgromadzili się licznie uczniowie, rodzice, goście oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podręczniki na rok szkolny 2018/2019 - INFORMACJA

   W związku z obowiązkiem dystrybucji wśród uczniów darmowych podręczników podajemy harmonogram ich przekazywania dla poszczególnych klas.

Turniej Mini Euro - Koło 2018 - wyniki

    Po trzech dniach sportowej rywalizacji w niedzielę zakończył sie V Międzynarodowy Turniej Sportowy Mini Euro - Koło 2018.  Wśród piłkarzy najlepsi okazali się goście z Ładyżyna, wygrywając w obydwu kategoriach wiekowych. W korfballu w starszej kategorii wiekowej zwyciężył zespół SKK Dolphins Prievidza, a w młodszej - UKS Maratończyk Koło. 

Goście ze Słowacji i Ukrainy poznają nasze miasto

     Organizowane przez naszą szkołę międzynarodowe turnieje Mini Euro - Koło są zawsze okazją, by nasi goście poznali miasto Koło i okolice. Jak co roku udaliśmy się więc na spacer po najważniejszych zabytkach Koła, odwiedziliśmy także Licheń.

Turniej Mini Euro - Koło 2018 rozpoczęty!

    Młodzi piłkarze i korfbaliści z Ukrainy, Słowacji i Polski rozpoczęli rozgrywki V Międzynarodowego Turnieju Sportowego Mini Euro - Koło 2018. Po wysłuchaniu hymnów państwowych oraz uroczystym powitaniu przez dyrektora szkoły oraz władze miasta Koła młodzi sportowcy ruszyli do boju. 

Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej MINI EURO - KOŁO 2018!

     Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na V Międzynarodowy Turniej Sportowy MINI EURO - KOŁO 2018. W tegorocznej edycji turnieju spotkają się zespoły z Polski, Ukrainy i Słowacji, a obok rozgrywek piłkarskich odbędą się mecze korfballu. Rozpoczęcie i pierwsze mecze już w piątek od godz. 10:00 na boiskach "Orlik" przy naszej szkole, w sobotę kolejne mecze (w godz. 9:00-13:00) i w niedzielę od godz 9:00 spotkania finałowe, a o godz. 11:00 uroczyste zakończenie, wręczenie nagród i medali.

ZAPRASZAMY!

TESTY SPRAWNOŚCIOWE DO KLAS SPORTOWYCH - DODATKOWY TERMIN

     W poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole przy ul. Poniatowskiego 22 oraz na pobliskim "Orliku" odbędą się testy sprawnościowe do oddziałów sportowych o profilu "piłka nożna" oraz „korfball” dla dziewcząt i chłopców, którzy od 1 września 2018 r. uczyć się będą w klasach czwartej i siódmej szkoły podstawowej. Zapraszamy wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w testach sprawnościowych w pierwszym - majowym terminie.

   

Nasi piłkarze na turnieju w Ładyżynie

    Nasi młodzi piłkarze udali sie na początku wakacji na turniej piłkarski na Ukrainę do partnerskiego miasta Ładyżyn. W zawodach wzięły udział drużyny z Białorusi, Ukrainy i my - jak jedyny zespół z Polski.  

Pani Iwona Domańska przechodzi na emeryturę.

    Po trzydziestu sześci latach pracy naszą szkołę opuszcza pani Iwona Domańska; znakomita i niezwykle lubiana wychowawczyni oraz nauczycielka histori i wiedzy o społeczeństwie przechodzi na zasłużoną emeryturę. Piękną i wzruszającą akademię przygotowali dla swojej ulubionej nauczycielki uczniowie i absolwenci, a dodatkowo - w dniu zakończenia roku szkolnego - Pani Iwona otrzymała podziękowania od koleżanek i kolegów, związkowców i dyrekcji szkoły.

Zakończenie roku szkolnego

    Nareszcie nadszedł upragniony czas wakacji! Ostatnim akcentem roku szkolnego było uroczyste zakończenie nauki połączone z wręczeniem świadectw,  nagród i dyplomów dla najlepszych uczniów i sportowców oraz podziękowań dla rodziców, którzy włączali się aktywnie w pracę na rzecz szkoły. 

Pożegnanie absolwentów szkoły

      Uroczystość oficjalnego pożegnania absolwentów już za nami. Dziewczęta i chłopcy z klas trzecich gimnazjum opuszczają mury naszej szkoły, a łzy wzruszenia, które widać było u wielu  z nich pozwalają nam wierzyć, że to miejsce pozostanie na zawsze w ich życzliwej pamięci.

Dzieci z "zerówki" żegnają przedszkole

     To był ważny dzień dla dzieci z "zerówki" - zakończenie przedszkolnej edukacji; pożegnanie z misiami, lalkami, samochodzikami i innymi atrybutami przedszkolaka, ale przede wszystkim rozstanie z ulubionymi wychowawczyniami... A od września - witaj szkolna ławko!

Piknik rodzinny klasy 1A

     W ostatnią środę przed zakończeniem roku szkolnego rodzice dzieci z klasy 1A wraz z wychowawczynią p. Anną Trębacką zorganizowali piknik sportowo-integracyjny. Wszyscy bawili się wspaniale, a stoły uginały sie pod ciężarem smakołyków. Nie mogło też zabraknąć ogniska i pieczonych na nim kiełbasek. 

Przedszkolaki na Dziecinadzie 2018 w kolskim liceum

     To była już 15 edycja „Dziecinady” odbywającej się w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. W okolicach kalendarzowego Dnia Dziecka mury kolskiego „ogólniaka” jak co roku odwiedzają przedszkolaki, by w swoje święto wziąć udział w wielu atrakcjach.

Dzień Rodziny oraz wycieczka maluchów

    Wśród najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni w grupie przedszkolnej "Misie" był Dzień Rodziny obchodzony wspólnie z rodzicami oraz wycieczka do Zoo Safari w Borysewie.

Pomagamy bezdomnym pieskom z "Przytuliska"

    Po raz kolejny nasi uczniowie odwiedzili schronisko dla psów - akcja pomocy bezdomnym zwierzętom trwa bez przerwy od kilku lat. Tym razem odbywa się w ramach projektu uczniowiskiego i poza doraźnym wsparciem schronisk ważne jest uwrażliwienie uczniów na los porzucanych lub maltretowanych pupili.